Historie Pacjentów

Historie Pacjentów

Historia Pani Aleksandry pokazuje, że niekiedy z dolegliwości żylakowych… nie zdajemy sobie sprawy. Pacjentce naszej kliniki wydawało się, że dolegliwości bólowe są efektem przemęczenia. Dopiero po operacji VenaSeal przekonała się, że chirurg naczyniowy miał rację,

 

Pani Magdalena od pewnego czasu ma problem z żylakami. Najpierw korzystała z metody laserowej, a podczas ostatniego zabiegu zastosowano metodę VenaSeal.

 

Pani Martyna mówi o swoich doświadczeniach z operacjami żylaków. Ostatnia – została przeprowadzona metodą ClariVein.

Okazuje się że taka operacja w ogóle nie boli. Można, a nawet należy – od razu zacząć chodzić.


historia-pacjenta-tomek-43.jpg

Tomasz, lat 43 

Zawsze prowadziłem aktywny tryb życia. Byłem nawet Mistrzem Polski w trójboju. Na co dzień dużo się ruszam, bo od 20 lat zajmuję się tresurą psów. Jednak kilka lat temu zaczęła drętwieć mi noga. Podczas dłuższych spacerów z psem czułem mrowienie, cierpnięcie, traciłem czucie. Musiałem przystawać, żeby odpocząć. W końcu trudności sprawiało mi nawet przejście z domu do samochodu. W wyniku złej diagnozy leczono mnie na rwę kulszową. Aż do pierwszego zawału serca. Gdy trafiłem na stół operacyjny. Lekarz spojrzał na nogę, zbadał puls i stwierdził zaawansowaną miażdżycę. Tętnica była niemal całkowicie zapchana. Założono mi 3 stenty. Tętnicę udało się udrożnić, a nogę uratować. Szkoda, że wcześniej nie zdiagnozowano u mnie miażdżycy. Może odpowiednie leczenie uchroniłoby mnie przed zawałami. Palenie rzuciłem dopiero 3 lata temu. A zabrakło zwykłego zbadania pulsu.

 


historia-pacjenta-stefan-67.jpg

Stefan, lat 67

Zaczęło się od obtarcia lewej stopy. Nie wiedziałem, że mam miażdżycę i przez pół roku bagatelizowałem problem. Rana wyglądała coraz gorzej, nie goiła się. Próbowałem różnych metod: naświetlania specjalną lampą, a nawet okładów z jajek nic nie pomagało. W końcu chirurg musiał amputować mi lewą nogę ponad kolanem. Później w drugiej nodze też zaczęła się martwica. Okazało się, że mam stopę cukrzycową. Amputowano mi trzy palce. Mam też kłopoty z sercem. Wstawili mi rozrusznik. Skąd u mnie miażdżyca? Byłem aktywny, uprawiałem sporty, dużo chodziłem, bo 27 lat pracowałem jako kelner. Ale paliłem nałogowo papierosy i dużo piłem. Teraz odstawiłem alkohol. Staram się dużo chodzić. Żona i syn mnie wspierają nawet schowali mi wózek, żebym się nie rozleniwił i był w ruchu.

 


historia-pacjenta-wladyslaw-78.jpg

Władysław, lat 78

Gdy samodzielnie usunąłem odcisk, rana długo nie chciała się zagoić. Lekarz zalecił krem do pięt. Koledzy zasugerowali, że to może być stopa cukrzycowa. Ranę oczyścił specjalista. Gdy zaczęło boleć, wykonano mi Dopplera. Diagnoza: słabe krążenie i zagrożenie amputacją. Chirurg włożył mi stenty. Rana nadal się nie goiła. Poprawa nastąpiła dopiero po balonikowaniu. Podobne problemy zaczęły się z drugą stopą. Stwierdzono brak przepływu krwi i kilka ognisk martwicy. Noga bardzo bolała, nawet kiedy nie chodziłem. Próbowałem zasnąć na siedząco. Ból ustąpił dopiero, gdy założono mi stenty. Po raz pierwszy od dawna przespałem całą noc. Teraz czuję się dobrze i wciąż wydaje mi się, że jestem młody – tylko dlatego, że trafiłem na dobrego lekarza, mam wsparcie rodziny, a przede wszystkim dzięki temu, że szybko reagowałem.

 

Alina z Poznania

„Bolące łydki, konieczność przystawania by odpocząć… tak zaczyna się przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych, objaw miażdżycy naczyń. Nie zdajemy sobie sprawy, jakie niesie ona zagrożenia.”

Materiał użyczony przez WTK

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.