
Specjalizuje się w otwartym i wewnątrznaczyniowym leczeniu miażdżycy tętnic, szczególnie w zaawansowanych postaciach niedokrwienia w cukrzycy, minimalnie inwazyjnym leczeniu tętniaków aorty i innych tętnic oraz w nowoczesnych sposobach leczenia chorób żył.
W 1995 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Poznaniu. Od 1996 do 2016 r. pracował Kliniką Chirurgii Ogólnej i Naczyń UMP. Obecnie jest związany z Kliniką Chirurgii Naczyniowej, Wewnątrznaczyniowej, Angiologii i Flebologii UM w Poznaniu. W latach 1998 i 2004 zdobył kolejne stopnie specjalizacyjne w chirurgii ogólnej. W 2005 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na UM w Poznaniu, a w 2007 r. – z najlepszym wynikiem w Polsce – specjalizację z chirurgii naczyniowej. W 2006 r. ukończył studia podyplomowe na Akademii Medycznej we Wrocławiu z zakresu orzecznictwa i ubezpieczeń. W 2016 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych.
Czas trwania wizyty: minimum 20 minut

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorych na cukrzycę z zaburzeniami ukrwienia kończyn. Zajmuje się również takimi chorobami żył, jak żylaki kończyn dolnych czy zakrzepica żył głębokich kończyn dolnych. Specjalistyczną praktykę lekarską łączy z działalnością dydaktyczną.
Od wielu lat prowadzi wykłady z dziedziny diabetologii i problemów zespołu stopy cukrzycowej dla lekarzy, pielęgniarek i kosmetologów.
Jest absolwentem poznańskiej Akademii Medycznej. Od 2000 r. związany z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Poznaniu, gdzie obronił doktorat z kardiodiabetologii i uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych. Od 2005 r. zajmuje się diagnostyką i leczeniem zespołu stopy cukrzycowej w rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne Gabinecie Stopy Cukrzycowej w Poznaniu.
Bierze czynny udział w szkoleniach i konferencjach w kraju i za granicą, starając się nie tylko na bieżąco pogłębiać własną wiedzę, ale także przyczyniać się do jej tworzenia.
Zachęcamy do zapoznania się z wizytówką naszego specjalisty w serwisie znanylekarz.pl: https://www.znanylekarz.pl/adam-wegrzynowski/flebolog/poznan
Czas trwania wizyty: minimum 20-30 minut

Specjalizuje się w leczeniu stopy cukrzycowej. Szczególny nacisk kładzie na powrót do pełnej sprawności po małych amputacjach oraz profilaktykę wtórną zespołu stopy cukrzycowej, szczególnie u chorych z zaburzeniami ukrwienia kończyn.
W 2004 r. ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Od 2005 r. związany z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UM w Poznaniu, gdzie zajmuje się m. in. problematyką leczenia zespołu stopy cukrzycowej w przyklinicznej Poradni Stopy Cukrzycowej. W 2012 r. uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2016 r. tytuł specjalisty angiologa.
Interesuje się szczególnie problemami pacjentów z osteoartropatią Charcot.
Czas trwania wizyty: minimum 20-30 minut

Specjalista w dziedzinie leczenia chorych z zespołem stopy cukrzycowej.
W 1997 r. ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Od 2000 r. związany jest z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2006 r. uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2009 r. specjalisty w dziedzinie diabetologii. W 2012 r. zdobył tytuł doktora nauk medycznych na UM w Poznaniu za pracę dotyczącą czynności śródbłonka naczyniowego u chorych z cukrzycą.
Od 2003 r. zajmuje się leczeniem chorych z zespołem stopy cukrzycowej w Przyklinicznej Poradni Stopy Cukrzycowej w Szpitalu im. Franciszka Raszei w Poznaniu.
Czas trwania wizyty: minimum 20 minut

Specjalistka w dziedzinie chorób naczyń i medycyny wewnętrznej.
Z wyróżnieniem ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Pracę zawodową rozpoczęła w Klinice Hematologii, jednocześnie pełniąc dyżury na oddziale intensywnej opieki kardiologicznej i oddziale hematologicznym z pododdziałem transplantacji szpiku kostnego. W trakcie kształcenia podyplomowego uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych i obroniła pracę doktorską, poświęconą ocenie histologicznej szpiku kostnego w przewlekłej białaczce szpikowej. Ma również doświadczenie z kilku lat pracy w ambulatorium kardiologicznym. Tytuł specjalisty angiologa uzyskała w Klinice Chirurgii Naczyń w Poznaniu. Jest współzałożycielką fundacji Pomoc Chorym na Białaczkę.
Czas trwania wizyty: minimum 20-30 minut

Jego specjalizacją są choroby naczyniowe układu nerwowego, w tym leczenie udaru mózgu. Zajmuje się także wpływem na układ nerwowy chorób metabolicznych (np. cukrzycy).
W 2004 r. ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Od 2009 r. związany jest z Kliniką Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego ZOZ MSWiA w Poznaniu. W 2011 r. uzyskał tytuł specjalisty neurologa.
Prowadzi zajęcia z neurologii klinicznej dla studentów Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego.
Czas trwania wizyty: pierwsza wizyta około 30 minut, wizyta kontrolna około 20 minut

Odpowiada za organizację i standardy pracy zespołu pielęgniarskiego. Zajmuje się chorymi ze schorzeniami naczyń i cukrzycą. Dba o profesjonalny dobór materiałów kompresyjnych i opatrunków na ranę przewlekłą. Udziela pacjentom praktycznych porad dotyczących stosowania kompresjoterapii i pielęgnacji stopy cukrzycowej.
Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie uzyskała tytuł magistra pielęgniarstwa. Od 2008 r. związana z Kliniką Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła kursy specjalistyczne z zakresu kompresjoterapii i leczenia ran. Systematycznie pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w krajowych i zagranicznych warsztatach, konferencjach i kursach.

W Klinice Angiodiabetica z troską opiekuje się pacjentami z zespołem stopy cukrzycowej. Ukończyła kurs leczenia ran.
Jest pielęgniarką dyplomowaną, absolwentką Państwowej Szkoły Zawodowej w Kaliszu oraz obecnie kontynuuje naukę w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej na wydziale społeczno -medycznym. Specjalizuje się w pielęgniarstwie kardiologicznym i chirurgicznym (wewnątrznaczyniowym). Nastawiona na rozwój i nowoczesne technologie, stale poszerza swoje umiejętności i kwalifikacje uczestnicząc w kursach i konferencjach.

Specjalizuje się w zapobieganiu ranom i obrzękom kończyn dolnych oraz ich leczeniu. Doradza pacjentom w doborze wyrobów uciskowych.
Jest absolwentką pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej w Poznaniu. W 2006 r. ukończyła studia magisterskie i rozpoczęła pracę w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń w Poznaniu, gdzie zajmuje się pielęgnowaniem chorych ze schorzeniami naczyniowymi oraz stopą cukrzycową. Nieprzerwanie od ponad 10 lat zajmuję się leczeniem ran przewlekłych.

Zajmuje się pielęgnacją pacjentów z chorobami naczyń i cukrzycą. Dba o dóbr opatrunków specjalistycznych oraz zajmuje się edukacją pacjentów z ranami w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej.
W 2014 roku uzyskała tytuł magistra pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Systematycznie pogłębia swoją wiedzę, i umiejętności uczestnicząc w kursach, konferencjach i warsztatach.

Specjalista podolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. K.Marcinkowskiego w Poznaniu. Doświadczenie związane z zagadnieniami dotyczącymi Zespołu Stopy Cukrzycowej zdobyła w poradni stopy cukrzycowej przy Katedrze i Klinice Diabetologii i Chorób Wewnętrznych w Poznaniu, wykładowca WSZUiE w Poznaniu na kierunku podologia. Zajmuje się problematyką związaną z leczeniem i pielęgnacją stóp oraz doborem indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika Podologia – Kwartalnik dla Specjalistów.
Czas trwania wizyty: 30 min
Zajmuje się leczeniem dietetycznym zespołu metabolicznego (w tym otyłości i cukrzycy) oraz celiakii. Przygotowane przez nią diety są smaczne, skuteczne, efektywnie redukują nadmierną masę ciała, ale także pomagają kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe.
Absolwentka Dietetyki Wydziału Lekarskiego II Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Dyplom uzyskała w 2011 r. i od tego czasu realizuje pracę doktorską z zakresu żywności specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Nieustannie rozwija swoje kwalifikacje. Uczestniczy w konferencjach naukowo-doszkalających poświęconych żywieniu dorosłych, jest także autorką publikacji i wystąpień naukowych z zakresu technologii żywności i dietetyki. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w krajowych, jak i zagranicznych placówkach zdrowotnych i oświatowych.
Jest członkinią polskich towarzystw naukowych w dziedzinie żywienia człowieka. Główny obszar jej zainteresowań naukowo-badawczych to leczenie dietetyczne zespołu metabolicznego (w tym otyłości i cukrzycy) oraz celiakii.
Czas trwania wizyty: pierwsza wizyta 45-60 min, wizyta kontrolna 20-30 min

W klinice odpowiedzialna za współpracę zespołu pielęgniarskiego, lekarskiego i zespołu rejestracji. Zajmuje się opieką na klientem instytucjonalnym, oraz opieką logistyczną nad pacjentami operowanymi przez lekarzy Kliniki. Nadzoruje bieżącą pracę Kliniki w zakresie zamówień i rozliczeń.

W Angiodiabetica od pierwszych dni, przeszła wszystkie etapy rozwoju kliniki. Odpowiada za sprawne funkcjonowanie rejestracji. Udziela informacji dotyczących zakresu świadczeń zdrowotnych pacjentom zgłaszających się telefonicznie, osobiście lub mailowo.

Prowadzi rejestrację pacjentów, nieodzowna przy organizacji pracy lekarzy i gabinetów. Sprawuje opiekę nad pacjentem podczas jego obecności w klinice.

Odpowiada za rejestracje pacjentów oraz kontakty z nimi za pośrednictwem kanałów elektronicznych Duże doświadczenie w dziedzinie obsługi klienta pozwalają jej dobrze zrozumieć potrzeby pacjenta i pokierować go do odpowiedniego specjalisty.